nedeľa 4. novembra 2018

FAIRYLOOT KNIŽNÝ BOX OKTÓBER 2018 // BEAUTIFUL DECEPTIONS// UNBOXING


Po dlhom čase som neodolala a vrátila som sa k Fairyloot boxom. Môj posledný bol tuším januárový a potom som si dala pauzu, lebo povedzme su pravdu, tie veci vovnútri sa zvyknú opakovať. A aj keď knižných sviečok nikdy nie je dosť, nejako ma to celé prestalo baviť. Teraz som si však všimla, že v boxe má byť veľmi zaujímavá kniha, samozrejme podpísaná, a ešte aj s presprejovanými stranami, tak som to po takmer roku skúsila znovu a som rada, že som to urobila, lebo tento box bol skvelý! Je síce drahší, no tento mesiac mám pocit, že sa to naozaj oplatilo.

Ak ste ešte o knižných boxoch (alebo o Fairyloot knižnom boxe) nepočuli, tu je stručné info o tomto boxe:

Cena: s poštovným do SR alebo ČR cca 40 eur/1000 czk
Platba: kartou online
Doba doručenia: niekoľko dní, väčšinou 4 odo dňa odoslania z Anglicka
Spôsob doručenia: Fairyloot vám donesie kuriér priamo pred dvere :3
Čo obsahuje: čerstvo vydanú fantasy knihu (hlavne YA), väčšinou s podpisom autora a kopu knižných drobností (5-7), ktoré korešpondujú s témou

A čo bolo v októbrovom boxe?


Knihou mesiaca je Girls of Paper and Fire od Natashe Ngan, young adult fantasy, ktoré oficiálne vyjde až 6.11.2018 (čiže som mala knihu skôr ako týždeň pred jej vydaním). Hlavná hrdinka, Lei, je odvlečená zo svojho domu v malej dedinke, aby sa stala jednou z Paper Girls - každoročne vybraných dievčat, ktoré majú slúžiť kráľovi a stať sa jeho milenkami. Kráľ patrí do najvyššej kasty démonov, Lei je členkou najnižšej, papierovej kasty obyčajných ľudí, ktorí nemajú žiadne schopnosti, no nie je len tak obyčajná. Skrýva v sebe oheň a túžbu bojovať. 
Viac neprezradím, no kniha má na Goodreads perfektné recenzie, tak som zvedavá, či naplní moje očakávania, zatiaľ sa číta veľmi dobre. Okrem toho je krásna aj zvonku, má strany presprejované na ružovo!


Skoro v každom Fairyloot boxe sa vyskytne aj nejaká knižná sviečka, v tomto bola jedna práve s tematikou Trónu zo skla, čo je jedna z mojich obľúbených YA fantasy sérií (aj keď ma začala baviť až od tretej knihy :D ). Sviečka je od spoločnosti Nerd Poured Candles.


Ďalej bola v boxe kľúčenka v tvare knihy s citátom zo série The Winner´s Curse (Kletba vítězú) od Marie Rutkoski. Prvú knihu z tejto série som čítala nedávno a už sa konečne musím odhodlať objednať si ďalšie časti. Ale viete, ako to býva, najskôr ich musia zlacnieť na Bookdepository. #struggleisreal


Asi najlepšia vec v celom boxe bola čiapka s citátom zo série Six of Crows od Leigh Bardugo. Je to epické fantasy o skupinke kriminálnikov, ktorí sa pokúsia vlúpať do najstráženejšieho väzenia na svete. Čo mi pripomína, že by som si tiež mala zohnať pokračovanie.


Six of Crows je vlastne už druhá séria autorky, ktorá sa odohráva v jednom svete, tá prvá je trilógia Griša a z nej boli v boxe takéto pekné odznaky:


A aké by to boli októbrové večery bez čaju? V boxe bol tento zelený čaj s mätou od The Tea Leaf Company.


A to ešte stále nie je všetko, v boxe boli aj tieto ponožky s motívom zo série Red Queen od Victorie Aveyard.


A nakoniec ešte balíček žolíkových kariet s obrázkami postáv z knihy The Cruel Prince od Holly Black. Túto sériu si môžete predstaviť ako takú Game of thrones s vílami. A v češtine vychádza pod názvom Krutý Princ už zajtra (5.11.2018)!


A súčasťou boxu boli samozrejme aj rôzne papierové bonusy, list od autorky, záložky a pohľadnice.


Budúci mesiac má tému Battles and Galaxies a v boxe bude nové young adult scifi od Brandona Sandersona! Ku knihe bude aj ebook zdarma a až 7 vecí. Takže som si ho samozrejme objednala, lebo za Sandersona by som aj obličku predala. 

Čo vy? Odoberáte nejaký knižný box? Čo hovoríte na tento?


3 komentáre:

 1. Tohle byl můj druhý FairyLoot a musím říct, že jsem nadšená! 🙂 Ke knize jsem se zatím ještě nedostala, ale jsem ohromně zvědavá.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som niekde okolo strany 100 a zatiaľ super :) Ale dosť mi to pripomína Forest of thouand lanterns, čo bolo tiež dávnejie vo Fairyloote, ale toto je oveľa lepšie :D len tá atmosféra je taká podobná

   Odstrániť
 2. Já chtěla knižní box vždy vyzkoušet a ted před Vánoci jsem se odhodlala pro prosincový Fairyloot. Miluji draky v knihách, takže téma Dragons pro mě bylo neodolatelné :)

  OdpovedaťOdstrániť

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.