sobota 15. apríla 2017

APRIL ACOTAR BOOK CHALLENGE : DNI 1. - 15.

Instagramové výzvy sú skvelým spôsobom ako podnietiť kreativitu pri fotení kníh a často vám dodajú inšpiráciu na pravidelné pridávanie nových fotografií. Tak som sa tento mesiac nechala prvýkrát strhnúť aj ja a zapojila som sa do #aprilacotarbookchallenge , ktorá je založená na sérií Na dvore z tŕňov a ruží od Sarah J. Maas.

Čo vlastne je "book challenge"? Ide o sériu úloh v priebehu mesiaca,  na každý deň jedna, podľa ktorých budete fotiť knižky, ktoré podľa vás danú úlohu spĺňajú. Niekedy sú názvy úloh inšpirované jednou sériou, ale vy môžete samozrejme fotiť akékoľvek knižky. A zároveň sledovať, ako sa s úlohou popasovali ostatní účastníci.

Tu sú moje fotografie z prvej polovice mesiaca:


1.deň - Začiatok lovu: #1 na TBR (to be read - na zozname na prečítanie)Laini Taylor - Strange the Dreamer: Na začiatku mesiaca som sa nevedela dočkať, kedy sa pustím do tejto novinky, ktorá mi dorazila v marcovom Fairyloote. Odvtedy som ju už prečítala a musím povedať, že nesklamala. Ak vás zaujíma celá recenzia na knihu, tak ju nájdete TU.


2.deň - Vlk bol zabitý: Smutná smrťHarry Potter a Fénixov rád - J.K.Rowling: Pri tejto úlohe som ani nemusela rozmýšľať a hneď som fotila piatu inštaláciu Harryho Pottera, lebo Siriusova smrť ma zasiahla natoľko, že ešte teraz som sa z nej nespamätala. A okrem toho táto séria prekypuje smutnými úmrtiami. Prečo nám to robíš, Rowlingová? Prečo??? *fňuk*


3.deň - Jarný dvor: Knihy a kvetyNa túto úlohu som si vybrala niekoľko z mojich nových knižných prírastkov. Roseblood som už prečítala (a veru nebola som veľmi nadšená), Strange the Dreamer bol skvelý a ostatné ešte čakajú na TBR poličke so svojimi kamarátmi. Ale špeciálne sa teším na Torch against the night, lebo Iskra v popole bola skvelá!

4. deň - Karnevalová maska: Krásna kniha, škaredá obálkaCity of Lost Souls - Cassandra Clare: Nie som veľkým fanúšikom pôvodných obálok k Nástrojom smrteľníkov, no táto sa mi páči asi najmenej. Možno preto, že nemám rada tváre na obálkach a tu sú rovno dve. Ale knihu mám rada veľmi, aj kvôli tomu, že časť deja sa odohráva v Prahe. Tieňolovci v Prahe. Veď to ich skoro môžeme stretnúť! Yaay! (viem, že v mojom veku by ma už nemali fascinovať takéto veci, ale oh well).

5.deň - Dokonalý obraz: Krásna obálkaThe Girl at Midnight - Melissa Grey: Pri tejto úlohe bolo možností nekonečne veľa, no ja som si vybrala jednu z mojich novších prírastkov. Niečo na tom písme a farebnej kombinácií je neskutočne krásne. Už sa neviem dočkať, kedy si ju prečítam!


6. deň - Pán Nočného dvoru: Knižná láskaHavraní chlapci - Maggie Stiefvater: Jaaaj ja mám toľko knižných frajerov, že ich ani nespočítam (výhoda kníh :D ), ale momentálne je na prvom mieste Gansey z Havraních chlapcov. Lebo je citlivý a dobrosrdečný a pekný a hľadá mŕtveho kráľa. A naše deti sa budú volať Percy a Hermiona.

7. deň - Feyre bola poslaná preč: Kniha, ktorá nemala skončiťBurial Rites - Hannah Kent: Hoci pri väčšine kníh nechcem, aby skončili, pri tejto som sa konca doslova desila. Kniha totiž začína odsúdením hlavnej hrdinky na smrť a celý dej speje práce k tomuto koncu. A je podľa skutočných udalostí!

8. deň - Pod horou: Strašidelné knihy!Kto by nemal rád pocit mrazenia na chrbte a srdce bijúce ako o život pri čítaní desivej scény? Ja to rada mám, no je ťažké nájsť dobrú knihu, ktorá to spôsobí! Tu sú niektoré z mojich obľúbených. Najnovšie som prečítala The most dangerous animal of all - výpoveď autora, ktorý pri hľadaní svojho biologického otca pojal podozrenie, že práve on bol obávaným "Zodiacom" - vrahom, ktorý desil San Francisco niekoľko rokov, posielal novinám záhadné šifry a jeho identita nebola nikdy odhalená. Veľmi prekvapivo obsahuje táto kniha hmatateľné dôkazy (odtlačky prstov, súdne porovnanie písma), ako aj veľmi silné "zhody okolností" a aspekty života autorovho otca, ktoré vás určite zaujmú a donútia čítať do tretej ráno, ako mňa. 


9. deň - Červ: Kniha, ktorú ste takmer nedočítaliRoseblood - A.G.Howard: S ťažkým srdcom sa priznávam, že táto kniha nebola vôbec mojou šálkou kávy. Očakávaný retelling Fantóma opery v skutočnosti nebol retellingom, ale skôr voľným pokračovaním, no na svoju predlohu akosi nedosiahol. Dej bol ťažkopádny a takmer neexistujúci, štýl písania autorky mi nesadol, snažil sa byť lyrický, no miestami upadal do pátosu. Dialógy pôsobili umelo, všetky postavy rozprávali úplne rovnako a boli ploché. Z fantóma som necítila žiadne emócie (k faktu, že spával v rakve a vlastnil nočný klub sa radšej nevyjadrujem). Hlavná hrdinka Rune ma tiež vôbec nenadchla, pôsobila ufňukane a správala sa nelogicky. Verím, že niekomu sa kniha páčiť môže, má zaujímavý námet a atmosféru, no pre mňa bolo prevedenie veľmi nedotiahnuté do konca a prvoplánové.

10. deň - Dohoda: Knihu, ktorú čítaš pravidelneHarry Potter - J.K.Rowling: Určite som žiadnu knihu nečítala viackrát ako Harryho Pottera. A neprestanem, kým mi budú oči slúžiť!

11. deň - Druhá úloha:  - Komplexná kniha Vidořád - Samantha Shannon: The Bone Season je momentálne asi moja obľúbená séria, hlavne kvôli jej komplexnosti. Svet a postavy sú prepracované do najmenších detailov, vďaka čomu sa do knihy ponoríte úplne a zabudnete na okolitý svet. Veľmi veľmi odporúčam.


12. deň - Tretia úloha: Vražda - Kniha, ktorá vám zlomila srdceStrange the Dreamer - Laini Taylor: Opäť spomínam túto knihu, lebo v súčasnosti mám práve kvôli nej zlomené srdce! Ale dobre zlomené. Príjemne zlomené. Kedy vychádza tá druhá časť? 

13. deň - Kliatba je zlomená! - Kniha, ktorú ste konečne prečítaliPán prsteňov - J.R.R.Tolkien: Jedna z mála kníh, ktoré som najskôr videla vo filmovej podobe, čo ma väčšinou odrádza od siahnutia po knižnej predlohe, no v tomto prípade som konečne urobila výnimku. A dobre som spravila! Lebo filmy nikdy nezachytia dokonalosť tejto série. A neverili by ste koľko scén a postáv v nich vynechali!

14. deň - Čarodejnica je mŕtva - Záporák, ktorého ste neznášaliHobbit - J.R.R. Tolkien: Tolkien píše skvelých záporákov a Smaug z Hobbita je jedným z mojich obľúbencov. Za prvé - je to drak. Za druhé - má rád lesklé veci. Za tretie - ako spálňu používa doslova miestnosť plnú peňazí. Za štvrté - má problémy s ovládaním hnevu. Za piate - keď sa naštve, môže za pár sekúnd spáliť celú dedinu. 

15. deň - Znovuzrodenie: Kniha so šťastným koncomRozprávky Hansa Christiana Andersena: Čo môže mať lepší koniec ako rozprávka? A tieto od Hansa Christiana Andersena boli v detstve moje obľúbené. :3

A čo vy? Zúčastňujete sa instagramových výziev? Ak áno, nechajte vaše @meno v komentároch, aby som vás mohla stalkovať na mojej obľúbenej sociálnej sieti. A ak chcete stalkovať aj vy mňa, tak ma nájdete ako @krachela . A ak máte tip na nejakú májovú knižnú výzvu, určite mi ho napíšte tiež!

2 komentáre:

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.